Radi savu stāstu!

Lai arī kāds būtu tavs stāsts, ļauj tam sākties pie mums - tirdzniecības centrā SĀGA!

Radi savu stāstu!

Lai arī kāds būtu tavs stāsts, ļauj tam sākties pie mums - tirdzniecības centrā SĀGA!

Radi savu stāstu!

Lai arī kāds būtu tavs stāsts, ļauj tam sākties pie mums - tirdzniecības centrā SĀGA!


Kā izvēlēties kalnu slēpošanas inventāru un apģērbu?
Ilgi gaidītā ziema ir klāt un laiks izbaudīt ziemas sporta veidus ar pilnu jaudu! Taču kā izvēlēties pareizo inventāru kalnu slēpošanai? Sadarbībā ar mūsu veikalu Decathlon zemāk esam apkopojuši dažus padomus.


#1 - TERMOVEĻA
Nodarbojoties ar sportu aukstos laika apstākļos ir nepieciešams pievērst uzmanību apģērba apakšējām kārtām, ko velkam zem slēpošanas jakas. Nobrauciena laikā ķermenis ir uzskarsis, savukārt gaidot rindā pie pacēlāja ķermenis sāk atdzist un tas notiek daudz straujāk, ja apģērba apakšējais slānis būs mitrs no sviedriem. Svarīgi ir izvēlēties piemērotu termoveļu, kas cieši pieguļ ķermenim, kā arī nodrošina sviedru novirzīšanu uz nākamo apģērba slāni saglabājot ķermeni sausu, te mēs neiesakām izvēlēties kokvilnas audumu. Termoveļas sastāvs lielākoties būs no sintētiska materiāla un tam piemitīs atbilstošās īpašības. Augstākas kvalitātes termoveļai sastāvā būs merino vilna, kas labi pilda galveno termoveļas funkciju – tā ir ērta, gaisu caurlaidīga un tajā pašā laikā spēj izolēt aukstumu, labi nodrošinot ķermeņa termoregulāciju. Izvēloties termoveļu ir jāseko savām izjūtām, lai tā nodrošinātu kustības brīvību un neradītu nospiedošu sajūtu. Virs termoveļas ieteicams vilkt otro slāni, džemperi vai jaciņu, kas nodrošina papildus siltumu aukstos laika apstākļos. Mūsu veikalā Decathlon ir pieejami termoveļas komplekti sākot no 9,60 EUR līdz 72 EUR, kā arī termoveļa bērniem ar merino vilnu, kas būs īpaši piemērota aukstam laikam!
Saites uz Decathlon interneta veikalu: termoveļa vīriešiem, sievietēm, bērniem


#2 - JAKA UN BIKSES
Slēpošanas jakas un bikses bieži vien braucēji izvēlas tikai pēc krāsas un modeļa pievilcīguma. Tas nenoliedzami ir svarīgs faktors, bet jāatceras pievērst uzmanību ūdensnecaurlaidības indeksam un kāds ir apģērba pildījuma sastāvs. Ūdensnecaurlaidības indekss būs nepieciešams augstāks, ja plānojat slēpot arī sniega vai lietus nokrišņos, kā arī – jo biežāk slēpo, jo augstāks indekss ieteicams: "100" – neregulāriem lietotājiem, "500" – biežiem lietotājiem, "900" – pieredzējušiem un regulāriem lietotājiem. Augstākas kvalitātes jakām būs aizlīmētas šuves, kā arī tādas kabatas, lai tajās nespētu iekļūt ūdens. Jakām ir jābūt vēju aizturošām un tajā pašā laikā gaisu caurlaidīgām, jo slēpotājs pavada laiku aktīvi uz kalna. Izvēloties jaku svarīgi pievērst uzmanību iekšējām pagarinātajām aprocēm, kā arī iekšēji regulējamai sniega jostai, pret sniega iekļūšanu jakas iekšpusē. Apģērbam galvenokārt jābūt ērtam, lai ļautu brīvi kustēties un izbaudīt braucienu.
Saites uz Decathlon interneta veikalu:
bikses vīriešiem, sievietēm, bērniem,
jakas vīriešiem, sievietēm, bērniem


#3 - SLĒPES
Izvēloties atbilstošas slēpes ir jāņem vērā vairāki faktori. Sākumā ir jānoskaidro, kāds ir slēpotāja sagatavotības līmenis – tas noteiks, kādas cietības un kāda garuma slēpes jāizvēlas. Mīkstākas slēpes ir piemērotas iesācējiem, savukārt cietas – pieredzējušiem braucējiem, kuri izvēlas sarežģītākas trases un ātrums brauciena laikā ir lielāks. Slēpju garumu iesācējiem ieteicams izvēlēties īsāku, nekā pieredzējušiem braucējiem, jo vieglāk manevrēt un mācīties pagriezienus. Protams, slēpju garums ir atkarīgs no paša slēpotāja auguma. Iesācējiem iesakam izvēlēties slēpes 15 līdz 10 cm īsākas par braucēja augumu, vidēja līmeņa braucējiem – 15 līdz 5 cm īsākas par augumu, bet pieredzējušiem braucējiem slēpes, kuras ir vienādas ar braucēja augumu vai dažus centimetrus īsākas. Izvēloties slēpes ir jāpievērš uzmanība to rādiusam, kas ietekmē stilu, kādā slēpo, cik strauji tiek veikti pagriezieni. Rādiuss 10-13 ir paredzēts slaloma disciplīnai ar asiem pagriezieniem, rādiuss 13-17 ir paredzēts vienkāršiem nobraucieniem ar lēzeniem, gariem pagriezieniem un rādiuss virs 17 paredzēts lieliem ātrumiem, gariem pagriezieniem. Slēpēm ir arī atšķirīga forma, atbilstoši sniega segumam kādā braucējs lielākoties slēpos. Kalnu slēpju izvēle ir plaša un katram braucējam vēlamies piemeklēt atbilstošāko variantu, tāpēc iesakām konsultēties ar mūsu sporta līderiem.
Saites uz Decathlon interneta veikalu: slēpes vīriešiem, sievietēm


#4 - ZĀBAKI
Slēpošanas zābaki iedalās cietības pakāpēs. Iesācējiem ir piemēroti mīkstāki zābaki savukārt pieredzējušiem braucējiem cietāki. Zābakiem ir jābūt ērtiem, lai brauciena laikā kāja netiktu pārāk nospiesta, tāpēc pirms zābaku pirkšanas tie rūpīgi jāmēra, ieteicams ar pieguļošu termozeķi, kura tiks izmantota slēpojot.
Saites uz Decathlon interneta veikalu: zābaki vīriešiem, sievietēm


#5 - NŪJAS
Izvēloties slēpošanas nūjas galvenais nosacījums - tām ir jābūt tik garām, lai turot rokās tās veidotu 90 grādu leņķi (ar uzvilktiem zābakiem un slēpēm).
Saite uz Decathlon interneta veikalu: nūjas


SIEVIEŠU KOMPLEKTS:
Saites uz Decathlon interneta veikalu: attēlā redzamajām slēpēm, nūjām, zābakiem


VĪRIEŠU KOMPLEKTS:
Saites uz Decathlon interneta veikalu: attēlā redzamajām slēpēm, nūjām, zābakiem


#6 - ĶIVERE
Slēpotājiem noteikti jālieto ķivere, kas pasargā braucēju kritienu vai sadursmju laikā. Svarīgi izvēlēties ķiveri, kura atbilst galvas apkārtmēram un ir piekļauta. Zem ķiveres var vilkt plānu cepuri vai masku.
Saite uz Decathlon interneta veikalu: ķiveres


#7 - BRILLES
Arī brilles ir svarīgs aizsardzības līdzeklis. Izvēloties brilles tās tiek kombinētas kopā ar ķiveri. Brillēm jāņem vērā ventilācija, lai brauciena laikā tās neaizsvīstu, kā arī jāpievērš uzmanība briļļu stikliņam, kādiem laikapstākļiem tās vairāk piemērotas – saulainiem vai mākoņainiem.
Saite uz Decathlon interneta veikalu: brilles


#8 - PLAUKSTU UN PĒDU SILDĪTĀJI
Mūsu veikalā Decathlon jūs atradīsiet arī plaukstu un pēdu sildītājus, kuri ir vienreizlietojami, bet saglabā siltumu līdz piecām stundām, lai padarītu patīkamāku braucienu aukstos laikapstākļos.


#9 - APKOPE
Nevar aizmirst par slēpju kopšanu. Nopērkot slēpes tās ir sagatavotas braukšanai, bet vismaz reizi sezonā tām ir nepieciešama apkope pie speciālista. Kad sezona ir beigusies, slēpes ir jānoglabā sausā vietā. Tām nedrīkst piekļūt mitrums, kas tās var sabojāt, kā arī tās nevajadzētu turēt tiešos saules staros. Tāpēc labāk izvēlēties kādu vietu iekštelpās nevis, piemēram, uz balkona. Slēpes un slēpju zābakus pēc ziemas sezonas ieteicams glabāt tām atbilstošā somā.
Foto: Ausma Cīrulniece
2021. gada 19. janvārī